دکوراسیون اداری مدرن، 15 ایده برای طراحی دفتر کار!

یکی از مواردی که برای کسب و کارها اهمیت دارد مناسب­ سازی فضای کار و راحتی کارمندان مجموعه است. طراحی اصولی دکوراسیون محل کار ، هم در افزایش انرژی کاری کارکنان و هم جذب مشتری­ ها تاثیرگذار است. در مطلب اصول طراحی داخلی اداری راجع به همه عوامل مهم در طراحی دکور اداری صحبت کردیم و در این مطلب با گروه معماری یسنا همراه هستیم تا در مورد دکوراسیون اداری مدرن بیشتر بدانیم. اگر شما هم به دنبال یک دکوراسیون اداری مدرن هستید؛ این مطلب را از دست ندهید.

ایلیا خودرو

طراحی دکوراسیون اداری مدرن

مطمئنا نوع کار و فعالیت ­های هر شرکت در طراحی دکوراسیون آن تاثیرگذار است. دکوراسیون مدرن نوعی از سبک طراحی محیط کار است که برای اغلب شرکت­ ها مناسب است و می­ توان آن را انتخاب کرد. مواردی مانند؛ استفاده از مبلمان مدرن و بدون تزئینات، دیوارهایی با رنگ­ های خنثی، کفپوش ­های با طراحی مدرن، نورپردازی ­های مخفی و لوسترهای شیک و مدرن، خلوت بودن فضا و کاربردی بودن هر وسیله­ ای که در دفتر قرار می­ گیرد؛ از عواملی هستند که دکوراسیون اداری مدرن را می­ سازند.

ایلیا خودرو

عوامل موثر در طراحی دکوراسیون دفتر اداری مدرن

در بخش قبلی به ویژگی­ هایی که در دکوراسیون اداری مدرن دیده می­ شوند اشاره کردیم؛ حالا می­ خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه عواملی بر روی طراحی دکوراسیون اداری تاثیر می­ گذارند و بهترین نوع طراحی داخلی یک اداره بر اساس چه مواردی صورت می­ گیرد. برخی از این موارد عبارتند از:

پیوستگی و هماهنگی: وقتی می­ خواهیم یک دکوراسیون اداری شیک و مدرن داشته باشیم، وجود پیوستگی بین نوع طراحی و المان­های به کار رفته اهمیت پیدا می­ کند. به طور مثال رنگ، طرح و فرم مبلمان بخش­های مختلف باید ویژگی­ های مشترکی داشته باشند تا فضای شیک­تری داشته باشید، البته فراموش نکنید قرار نیست همه مبلمان عین هم باشند چون این عامل، تنوع را کاهش می ­دهند و باعث دلزدگی می ­شود.

نوع فعالیت شرکت: همانطور که گفتیم؛ نوع فعالیت سازمان در طراحی دکوراسیون اداری مدرن بسیار مهم است. به طور مثال با توجه به روحیه ارباب رجوع و یا مشتری­ ها می­توانید دکوراسیونی مدرن و یا کلاسیک داشته باشید. همچنین نوع پلان (باز یا بسته بودن) فضای اداری با توجه به مدل فعالیت­ ها و نیاز کارکنان به ارتباط با یکدیگر مشخص می­ شود.

میزان بودجه برای طراحی دکوراسیون: برخی از انواع سبک ­های دکوراسیون اداری مانند کلاسیک و یا نئوکلاسیک می ­تواند هزینه بالاتری نسبت به دکوراسیون اداری مدرن داشته باشد. البته نوع کیفیت متریال و مصالح به کار رفته تاثیر زیادی در هزینه­ ها دارد و یک دکوراسیون مدرن لاکچری می ­تواند هزینه بیشتری داشته باشد.

نکته ­ها و جزئیات زیادی برای طراحی دکوراسیون وجود دارد. یک شرکت متخصص در زمینه معماری و طراحی داخلی می ­تواند برای طراحی بهترین دکوراسیون اداری مدرن همراه شما باشد.

دکوراسیون اداری کوچک و مدرن

سبک دکوراسیون اداری مدرن و یا مینیمال انتخاب زیرکانه ­ای برای دفتر کار کوچک شماست. برخی از ایده­ های مناسب برای طراحی دکوراسیون اداری کوچک:

  • استفاده از مبلمان سبک مدرن با فرم ­های جمع ­و جور و مناسب دفتر کار کوچک
  • استفاده از رنگ­ های خنثی و روشن برای دیوار و کفپوش­ های شرکت
  • طراحی کمدهای اداری و یا نظم­ دهنده­ های کاربردی
  • نصب آینه برای بزرگتر نشان دادن فضا و افزایش نور محیط
  • طراحی پنجره ­های بزرگ برای استفاده از نور طبیعی و همچنین نورپردازی مصنوعی اصولی

دکوراسیون توسکا

طراحی دکوراسیون اداری مدرن؛ رنگ تیره یا روشن؟

در طراحی دکوراسیون مدرن، رنگ ­ها بسیار تاثیرگذار هستند. رنگ­ های تیره و خنثی فضایی مدرن و شیک ایجاد می­ کنند، دکوراسیون اداری مدرن با رنگ طوسی می­ تواند انتخاب مناسبی باشد که در آن رنگ طوسی مانند یک پس زمینه برای عناصر دیگر عمل می­کند. همانطور که قبلا اشاره کردیم؛ دکوراسیون رنگ روشن برای فضاهای کوچک انتخاب خوبی است. هرچند یک فضای اداری بزگ هم می­ تواند با رنگ­ های روشن، بسیار دلباز و جذاب باشد.

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

اتاق مدیریت بخش مهمی از یک فضای اداری است. اغلب در طراحی دکوراسیون اداری توجه خاصی به دکور اتاق مدیریت می­ شود، زیرا بسیاری از رایزنی ­های مهم در هر شرکت در اتاق مدیریت اتفاق می ­افتد و می ­تواند تاثیر روانی مثبتی در فرد مقابل ایجاد کند. با استفاده از مبلمان خاص مدرن و با رنگ­ های شیک و ساده، دکوراسیون اداری اتاق مدیریت را به خوبی طراحی کرد.

مدل دکوراسیون اداری مدرن، ارباب رجوع چه می­ خواهد؟

شرکت­هایی که ارباب رجوع و یا مشتری دارند و فضای اداری محل رفت و آمد افراد است؛ برای ارائه بهترین خدمات و راحتی افراد؛ نیاز به بهترین نوع تقسیم بندی فضاها وجود دارد. بخش کارمندان باید به طور مشخصی از قسمت انتظار ارباب رجوع مجزا باشد تا افراد سردرگم نشوند. همچنین مسیرهای عبور و اتاق­ های مختلف واضح با المان­ های مشخص شود.

کلام آخر:

دکوراسیون اداری مدرن، می ­تواند انتخاب شما برای طراحی دکور شرکت تان باشد. در این مطلب با گروه معماری یسنا همراه شدیم و راجع به دکوراسیون دفتر کار مدرن گفتیم و ایده­ های مختلف طراحی فضای اداری را دیدیم. گروه معماری یسنا در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و غرفه ­های نمایشگاهی فعالیت می­کند. برای دیدن نمونه کارهای این گروه به صفحه نمونه کارهای گروه معماری یسنا سر بزنید.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart